Könyvmoly körút

Nem tudom, te hogy vagy vele, de engem ki lehet kergetni a világból azzal, amikor valaki azt mondja, ő nem olvas magyar szerzőtől, mert a magyarok nem tudnak jól írni. Vagy nem olvas magánkiadásos regényt, mert azok mind pocsékak. Vagy szimpatikus volt számára egy könyv, de amikor megtudta, hogy a külföldi írói álnév mögött magyar szerző áll, meggondolta magát, és nem vette meg a könyvet.

Nyilván nem olvasott még Megyeri Juditot, Lione Stanislavot, Basa Katalint, Szép Zsoltot, Kemendy Júliát vagy Péri Györgyit, csak hogy néhány magán- és szerzői kiadásos példát említsek. De olyan sok van még!

Tisztán emlékszem arra a döbbenetre, értetlenségre és haragra, ami akkor lobbant fel bennem, amikor könyves bloggerként először került a kezembe egy fantasztikus magánkiadásos, magyar szerzős könyv. Annyira zseniálisnak tartottam, hogy egyszerűen nem fért a fejembe: mégis hogyan lehetséges, hogy ezt a könyvet alig ismeri valaki, amikor országos ismeretséget és olvasótábort érdemelne?

A szomorú igazság az, hogy nem elég megírni egy fantasztikus könyvet, azt el is kell adni. Ez pedig sokkal nehezebb, mint az olvasók többsége gondolná. Ha a szerző nem olyan szerencsés, hogy hagyományos kiadásban jelenhetett meg, és nem áll mögötte egy kiadó, ami marketingeli, akkor csillagászati összegeket kell/kellene fizetnie a marketingért, hogy eljusson az olvasókhoz a könyve. Így pedig értékes történetek tűnnek el a süllyesztőben. És ez csak az egyik seb a sok közül, amelyből a hazai könyvkiadás és könyvpiac vérzik, de ebbe most nem megyek bele, mert messzire vezetne.

Ezért rendkívül fontosnak tartom, hogy ott segítsük a magyar szerzőket, ahol lehet. Igyekezzünk eljuttatni a könyveiket az olvasókhoz, mert megérdemlik a figyelmet. Lenyűgöző világokat teremtenek, elképesztő utazásokra visznek bennünket, felejthetetlen karakterekkel ismertetnek meg, és a lista még hosszan folytatódhatna.

És hogy ezzel azt állítom-e, csak jó magyar szerzős könyvek vannak? Ó, dehogy! Én is olvastam már több olyat, ami még nem ért meg a kiadásra, vagy bőven lett volna még mit javítani benne, mégis megjelent. Én úgy látom, általános probléma, hogy az olvasók sokszor nem mernek rosszat írni a magyar szerzős könyvekről, különösen, ha recenziós példányról van szó, amolyan “ajándék lónak ne nézd a fogát” mentalitás szerint. Emiatt olyan könyveknek is kiváló értékelése van, amelyek nem érdemlik meg, és az olvasók így el is veszítik a bizalmukat a magyar szerzőkkel szemben.

A Könyvmoly körútnál hiszünk az őszinte vélemények fontosságában, ezért büszkén valljuk, hogy nálunk csak őszinte recenziók jelennek meg. A negatívumok pedig szigorúan építő kritikaként, sosem bántó vagy rossz szándékú módon. A projekt azért jött létre, hogy minél több olvasóhoz eljussanak a magyar szerzős könyvek, ezért bevesszük a legkülönbözőbb közösségi média oldalakat, és könyves fotókkal, videókkal, recenziókkal visszük minél messzebbre a hírüket.

A körút teljes mértékben személyre szabható, a szerző maga választja ki, hány mollyal szeretne együttműködni, és milyen felületekre szeretne recenziót. Amennyiben te is szeretnéd, hogy több száz olvasóhoz eljuttasuk a regényed, szeretnél gyönyörű, kreatív képeket a regényeddel a középpontban, és különleges, csak a te regényedre szabva készült Instagram-történet sablonokat, írj az info@veghalexandra.hu email címre. A szolgáltatás szerződéssel és megbízási díjjal működik, így tudjuk garantálni a minőséget és az észszerű határidők betartását. Ha te is unod már, hogy eredménytelenül posztolsz a facebookon, hogy nem tudod eljuttatni a könyved az olvasókhoz, vagy ha csak szeretnéd egy kampánnyal megdobni a könyved láthatóságát megjelenés vagy egy-egy fontosabb könyves esemény előtt, akkor a Könyvmoly körutat neked találtuk ki! Hódítsd meg velünk te is a közösségi médiát!